Adrenalínové aktivity

DREAMTODAY

Daruj pocit šťastia

Darovať znamená byť obdarovaný.

Adrenalín je nástroj na liečenie..

Takmer každý z nás určite zažil pocit, kedy sme sa cítili pod tlakom či už v škole alebo v práci. Snažíme sa fungovať na sto percent a neuvedomujeme si, že takéto stresy môžu znamenať pre naše telo obrovskú záťaž. Vyrovnať sa s problémami stojí veľa času a námahy. Veľakrát si povieme, že dosť bolo stresov a potom ani nevieme ako a ocitneme sa znovu v tom istom kolobehu (práca, rodina, povinnosti). Ešte pred tým ako vyhľadáme odbornú pomoc mali by sme vyskúšať niečo netradičné.

Existuje veľa návodov na internete, ako zvládať stresové situácie, rôzne motivačné videá, ale nie vždy to môže mať pre nás pozitívny účinok, hlavne keď nie sme presvedčení sami o sebe. Naučiť sa relaxovať pomocou videí si vyžaduje niekoľkoročné skúsenosti. Veľakrát nato nemáme trpezlivosť a hľadáme rýchlejšie a jednoduchšie riešenia.

Veľmi efektívnym spôsobom, ako odbúrať stres a jeho následky v bežnom živote sú adrenalínové aktivity. Aktvity ako tandemový zoskok či paragliding sú jednou z mnohých možností, ktoré môžu kompenzovať nedostatočné naplnenie v našom živote. Takýto spôsob sa využíva napríklad pri psychologickom školení manažérov. Človek pri takýchto aktivitách prekoná svoj strach, a to oveľa efektívnejšie ako napríklad pri bežných športoch ako behanie alebo cvičenie v posilke. Naše telo je pri takýchto aktivitách pripravené na zvládnutie stresovej situácie a úľavu, ktorú takýto zážitok prinesie. Adrenalínové aktivity môžu byť prostriedok, ako môžeme prekonať samých seba.

Hlavným cieľom je , aby sme zabudli na svoje problémy a starosti v každodennom živote a aby sme začali cítiť pocit šťastia, radosti a upokojenia. A čo sa týka lekárskej stránky, odbúranie stresov a vyvolanie stavu uvoľnenia prostredníctvom adrenalínových aktivít odporúčajú dokonca aj lekári.